• Dom
  • Vijesti
  • Školski okrug grada Utica objavljuje vršioca dužnosti upravnika škola

Školski okrug grada Utica objavljuje vršioca dužnosti upravnika škola

Odbor za obrazovanje školskog okruga grada Utica najavio je privremeno imenovanje Stivena Falchija za vršioca dužnosti nadzornika škola tokom redovnog sastanka odbora 23. maja 2023.

Falchi će odmah preuzeti ulogu vršioca dužnosti nadzornika škola, zamjenjujući Briana Nolana koji je bio vršilac dužnosti nadzornika škola od 18. oktobra 2022. Falchijevo imenovanje trajaće do 30. juna 2023. godine.

Falchi je zaposlen u CSD Utica više od 30 godina. Trenutno obavlja funkciju glavnog akademskog direktora, a na toj poziciji je pet godina. Falchi je ranije radio kao direktor srednje škole Proctor, pomoćnik direktora srednje škole Donovan i nastavnik društvenih studija u srednjoj školi Donovan, srednjoj školi Proctor i srednjoj školi JFK.

„Kao dugogodišnji zaposlenik Distrikta, gospodin Falchi je kontinuirano pokazivao svoju sposobnost da vodi na svim nivoima iu raznim situacijama“, rekao je predsjednik Odbora za obrazovanje Joseph Hobika, Jr. „Odbor je uvjeren da su visoko sposobni administratori i osoblje školskog okruga grada Utica nastavit će osiguravati da naši učenici steknu znanje, vještine i karakter koji su neophodni da postanu produktivni članovi društva tokom ove tranzicije.”

“Odbor za obrazovanje također izražava iskrenu zahvalnost gospodinu Nolanu na njegovoj službi i podršci školskom distriktu grada Utica. Veze koje su razvijene sa djecom, porodicama i zaposlenima tokom njegovog boravka u Distriktu ostat će kamen temeljac u budućnosti.”

 

O školskom distriktu grada Utica

Školski okrug Utica City je javni školski okrug koji opslužuje oko 9.500 učenika, posvećen pružanju visokokvalitetnih obrazovnih mogućnosti za sve učenike, osiguravajući da su dobro pripremljeni za fakultet, karijeru i život.

Kliknite ovdje za kompletno saopštenje za javnost